Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Pokój dziecka z łóżkiem na antresoli

Marzeniem 10 letniego chłopca było łóżko na antresoli. Wysokość pomieszczenia na szczęście pozwoliła na taką aranżację. W schodkach znajdują się szuflady i szafki, tego nigdy za dużo. Pod łóżkiem znalazłam miejsce na sofę.  

Aranżacja wnętrza – projektant Urszula Tomaszewska

Aranżacja pokoju dla 5 letniej dziewczynki

Łóżko, a pod nim miejsce do zabawy. Materac ułożony w tej strefie  pozwala na ewentualne przenocowanie koleżanki. Czy może być fajniejszego w pokoju 5 letniej dziewczynki? Cały pokój utrzymany w charakterze miasteczka. Pastelowe domki to oczywiście drzwi szaf. 

Projekt pokoju –  architekt wnętrz Urszula Tomaszews

Aranżacja pokoju dla 5 letniej dziewczynki

Aranżacja pokoju młodzieżowego to dla projektanta wnętrz prawdziwa przyjemność. Nastolatkowie są bardzo kreatywni i otwarci na pomysły. Projektując pokój dla nastolatków trzeba zaaranżować go ponadczasowo, ponieważ za chwileczkę staną się oni dorosłymi ludźmi.

 

Marzeniem 10 letniego chłopca było łóżko na antresoli. Wysokość pomieszczenia na szczęście pozwoliła na taką aranżację. W schodkach znajdują się szuflady i szafki, tego nigdy za dużo.

Aranżacja wnętrza – projektant Urszula Tomaszewska

pomysł na projekt pokoju

Łóżko, a pod nim miejsce do zabawy. Czy może być fajniejszego w pokoju 5 letniej dziewczynki? Cały pokój utrzymany w charakterze miasteczka. Pastelowe domki to oczywiście drzwi szaf. 

Projekt pokoju –  architekt wnętrz Urszula Tomaszewska

 

 

Pokój dziecka – na co powinniśmy zwrócić uwagę przy aranżacji?

Kto z nas nie pamięta swojego pokoju z dzieciństwa. Aranżacja pokoju dziecka jest bardzo ważna i nie tylko dlatego, że na zawsze pozostaje on we wspomnieniach. Projektując, nawet niewielki pokój dziecka warto wydzielić strefy na naukę, zabawę i wypoczynek.

Strefa nauki

W części nauki niezbędne jest, chociaż niewielkie biurko. Ważne jest zaplanowanie właściwe zaplanowanie gniazdek. Powinny one uwzględniać podłączenie lampki i laptopa. Dla dzieci praworęcznych  oświetlenie powinno się znajdować z lewej strony. Nie możemy zapomnieć o wygodnym fotelu do nauki. Prawidłowa postawa przy biurku wpłynie na kręgosłup naszej pociechy.

Strefa zabawy

Półki, szuflady i pudełka usprawnią naszym dzieciom odkładanie rzeczy  na miejsce. Kolorowe naklejki i barwne opakowania pomogą w segregacji i ozdobią pokój dziecka. Pomocne jest także wynoszenie części zabawek. Dziecku łatwiej utrzymać porządek przy mniejszej ilości przedmiotów, ponadto stare zabawki witane są przez dzieci z wielką radością. Świetnie zdają egzamin wieszaki i  haczyki i wieszaki na które można odwiesić rzeczy. Rewelacyjnie jeśli można wstawić malutki stolik z krzesełkami.

W aranżacji pokoju dziecka warto zastosować wzorzysty dywan, który zamaskuje okruszki.

Strefa snu

To bardzo ważna część pokoju. Łóżko musi być wygodne. Przy nim powinna znaleźć się nocna lampka lub kinkiet. W aranżacji tego kącika pamiętajmy, że strefa ma sprzyjać odprężeniu. Nie stosujmy w jej obrębie zbyt krzykliwych wzorów.

Czego nie powinno zabraknąć w pokoju dziecka?

Bezpieczeństwa, ergonomii, prawidłowego oświetlenia i klimatu. Architekt wnętrz, Aleksandra Smereczyńska, specjalizująca się w aranżacjach pokoju dzieci dużą uwagę zwraca także na ponadczasowość aranżacji.

Wiadomo, dzieci szybko rosną. Projektując to wnętrze miejmy na uwadze niekosztowną wymianę elementów z których pociechy wyrastają. Dużo łatwiej jest wymienić tapetą niż meble. Modny design dostosowany do wieku latorośli możemy uzyskać za pomocą kolorowych poduszek w odpowiednie motywy.

Projektant wnętrz Lublin – Urszula Tomaszewska

Inne porady architekta wnętrz – przeczytaj

Potrzebujesz pomocy przy swoim projekcie?

zadzwoń

+ 48 512548136 projektant wnętrz  – Urszula Tomaszewska