Kuchnia – styl nowoczesny

Kuchnia - styl nowoczesny

Wyspa w kuchni to temat,  jak najbardziej modny i chętnie stosowany przez Klientów. Jest to bardzo efektowne i funkcjonalne rozwiązanie Jednak, niestety, nie każdy może mieć ją w kuchni, bowiem wymaga ona sporych powierzchni. O aranżacji kuchni z wyspą należy pomyśleć już na etapie budowy domu, aby wykonać właściwe przyłącza.

Gdzie nie planować wyspy?

Nie zda egzaminu taki pomysł, gdy kuchnia jest mała i zamknięta. Wyspa umieszczona w małym pomieszczeniu nie dość, że ją zagraci to dodatkowo oszpeci ciasnotą.

Jakie odległości przy wyspie?

Najmniejsza odległość pomiędzy wyspą, a pozostałymi blatami kuchennymi musi wynosić 80 cm. Praktycznie dużo lepiej sprawdza się, gdy przejście wynosi pomiędzy 110 , a 120 cm. Wyspę możemy planować, gdy powierzchnia jest nie mniejsza niż 20 m kw.

Co na wyspie?

Często marzymy o umieszczeniu płyty gazowej lub indukcyjnej na wyspie. Planując taką aranżację musimy pamiętać o doprowadzeniu zarówno źródła energii do kuchenki jak też okapu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że po ugotowanym obiedzie na kuchence stoją garnki z gorącą zupą i patelnia z kotletami, czekające na zjedzenie obiadu. Na codzień taka aranżacja nie prezentuje się tak efektownie jak na projekcie. Ponadto nieraz lokalizacja kuchenki na wyspie zmusza nas do przebiegania na drugą stronę do zlewozmywaka, celem odcedzenia ziemniaków, co według mnie jest dość niebezpieczne, szczególnie jak mamy małe dzieci.

Bez zarzutu wyspa zdaje egzamin jako dodatkowy blat roboczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy się integrować z pozostałymi członkami rodziny.

 Aranżacje wnętrz Lublin- Vena- Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska

Call Now Button