Kuchnia

Podstawową cecha stylu jest prostota. Trend został stworzony w latach trzydziestych XX przez projektantów z Finlandii i Danii. Ich zasadą było zastosowanie formy zgodnej z przeznaczeniem, stąd ten urzekający minimalizm.Charakteryzuje go ergonomia ujęta w nieskomplikowaną, ponadczasową formę. Rozpoczęte dzieło dokończyli Szwedzi. Meble kuchenne w stylu skandynawskim są pozbawione ozdób. Proste drzwiczki mebli i nieskomplikowana linia zabudowy podkreślają ascetyczny charakter. Ten minimalizm daje wrażenie porządku.Długie, proste, najlepiej bez uchwytowe szuflady akcentują minimalizm. Design ten zachwyca prostotą i harmonią. Dominująca biel z szarymi akcentami nadają kuchni przestronności. Dodatkami w kuchni skandynawskiej mogą być metalowa misa ze stali nierdzewnej lub np. świecznik o ciekawej aczkolwiek prostej formie.

Finezja stylu nowojorskiego sprawia, że kuchnie w tym klimacie są eleganckie i ponadczasowe. Wrażenie wytworności dają frezowane fronty. Efekt potęgują połyskujące elementy aranżacji. Mogą bo być blaty, uchwyty, fronty. Trend podkreślą niklowane lub chromowe dodatki. Wytworność stylu uzyskujemy rónież poprzez zastosowanie materiałów imitujących marmur. Sam marmur, niestety nie nadaje się do kuchni, bowiem jest plamiasty, jednak w jego miejscu może być laminat lub spiek kwarcowy o tym dekorze.  Projektując kuchnię w stylu nowojorskim nie możemy zapomnieć o symetrii. Wysokie listwy sztukaterii zaakcentują ten klimat. Używajmy w tym przypadku jasnych kolorów. Mile widziana biel, szarość, beż, taupe i czerń. Nie może zabraknąć dbałości o detale. Aranżacja takiej kuchni opiera się na formach formach. Kuchnia w duchu „New York classic” to spore wyzwanie dla projektanta. Tutaj wszystko musi być przemyślane i spójne. Jej nieodparty czar ielegancja sprawiają, że nigdy nie wychodzi z mody.

Proste formy, gładkie fronty mebli, szkło i metal to cechy stylu nowoczesnego. Charakteryzuje go prostota i minimalizm. Styl nadaje się do aranżacji zarówno małych jak i dużych wnętrz. Nowoczesne kuchnie doskonale będą się prezentowały zarówno w barwach zimnych jak i pastelowych. Jasny kolor zalecany jest we wnętrzach małych, ciemny do większych powierzchni.  W kuchni nowoczesnej fronty mebli powinny być proste, pozbawione frezowania.

Styl ten nawiązuje do minionych epok. Ten trend nigdy nie wychodzi z mody. Tradycyjna kuchnia zwycięsko wytrzymuje próbę czasu. Kuchnia urządzona w stylu klasycznym będzie zawsze modna, jej atutem jest ponadczasowość. Najbardziej tradycyjny jest styl rustykalny. Kreatorzy tego kierunku nawiązują do danej kultury. Kuchnie sprawiają wrażenie zamieszkanych od lat. Trend ten wprowadza ciepły i sielankowy klimat do wnętrza. Podkreślenie naturalne piękno drewna. Charakteryzują go drewniane meble zdobione gzymsami frezami, pilastrami . Niekiedy drzwiczki bywają patynowane, żeby wyglądały na stare i podniszczone. Czasami w przeszklonych witrynach pojawiają się witraże. Do rustykalnej kuchni najlepiej pasuje sprzęt AGD stylizowany na dawne urządzenia. Świetnie wygląda w niej stylizowany okap wykończony drewnem. W takich kuchniach smaku aranżacji dodają kredensy i witryny. Wnętrze rustykalne można uzupełnić detalami z mosiądzu, porcelaną, obrazkami z motywami roślinnymi, kolorowymi zasłonkami i kwiatami. W kuchni utrzymanej w stylu klasycznym ozdobę stanowią stojące babcine słoiki z przetworami . Klasyka najlepiej sprawdza się na dużej powierzchni.

Kuchnia z półwyspem

Coraz częściej projektujemy salon i kuchnię jako jednoprzestrzenne. Aranżacja wnętrz, których salon połączony jest z kuchnia nie jest zadaniem łatwym.

Powinno się je projektować z bardzo dużą rozwagą. W otwartych wnętrzach tak zwane hity sezonu szybko mogą się opatrzyć, dlatego wielokrotnie musimy przeanalizować co ostatecznie znajdzie się w tych pomieszczeniach. Wnętrza, które są jednoprzestrzenne wymagają bardziej ponadczasowej aranżacji. Ostre modne kolory mogą być w nich użyte w elementach łatwych do wymiany, żeby , gdy nam się znudzą można było się ich łatwo pozbyć. Nie tylko kolor, ale i forma mają być ponadczasowe.

Dobrze zaprojektowana kuchnia

Aby uniknąć późniejszych przeróbek projekt kuchni należy wykonać na samym początku . Oszczędzimy sobie w ten sposób zbędnych przeróbek instalacji gazowniczych, kanalizacyjnych i elektrycznych. 

Dobrze zaprojektowana kuchnia to dużo zaoszczędzonych kroków. Właściwie zaplanowana kuchnia wpływa odwdzięcza się wygodą użytkowania.

Wzorowy ciąg roboczy w kuchni to: chłodziarka, zlewozmywak, płyta kuchenna i na końcu stół. W tej kolejności powinny znajdować się najważniejsze sprzęty w kuchni. się tych wytycznych.

 

 

Dobrze zaprojektowana kuchnia

Aby uniknąć późniejszych przeróbek projekt kuchni należy wykonać na samym początku . Oszczędzimy sobie w ten sposób zbędnych przeróbek instalacji gazowniczych, kanalizacyjnych i elektrycznych. 

Dobrze zaprojektowana kuchnia to dużo zaoszczędzonych kroków. Właściwie zaplanowana kuchnia wpływa odwdzięcza się wygodą użytkowania.

Wzorowy ciąg roboczy w kuchni to: chłodziarka, zlewozmywak, płyta kuchenna i na końcu stół. W tej kolejności powinny znajdować się najważniejsze sprzęty w kuchni. się tych wytycznych.

 

 

Modne płytki w kuchni

W aranżacji kuchni w ostatnich latach bardzo modne stały się płytki o arabskiej nazwie „Azulejo” (czyt. azuleżu), oznaczającej gładki kamień. W innej interpretacji nazwa oznacza kolor niebieski (azul), co jest bardzo charakterystyczne dla tych płytek.

Umieszczone na kaflach orientalne motywy inspirowane są scenami historycznymi lub religijnymi. Wzornictwo wywodzi się z portugalsko-mauretańskiej tradycji dekoracji. Urzeka finezją ręcznego malunku i dekoracyjnością geometrycznych i roślinnych kształtów.

Call Now Button