Łazienka

łazienka architekt wnętrz Urszula Tomaszewska
projektowanie wnętrz Lublin

pomysły, inspiracje, aranżacje – architekt wnętrz  „Lublin Vena” Urszula Tomaszewska

Łazienka w bloku

Z reguły łazienki w bloku są ciasne i mało ustawne. Ta była szczególnie trudna do aranżacji, bowiem przy suficie wisiała gruba rura od kanalizacji. Trudno było ją zamaskować w suficie podwieszanym, bowiem opuszczona była aż o 30 cm i miała 60 cm długości. 

Co zrobiłam?

Zabudowałam ją w szafce (po prawej stronie od umywalki). Poniżej znalazło się miejsce na kosmetyki. Mała łazienka stała się pakowna. 

Modna łazienka

 Jak urządzić łazienkę, aby była modna przez lata?

Odpowiedź jest wbrew pozorom prosta. Funkcjonalnie i z gustem. Producenci glazury prześcigają się w coraz to nowym wzornictwie. Nie jesteśmy w stanie nadążyć za nowościami, no chyba, że co roku będziemy skuwać płytki. Oczywiście to nie wchodzi w rachubę. Ja uważam, że wzory płytek będą zawsze modne, tak samo jak i kolory, jeżeli dostosujemy je do naszego wnętrza. Łazienka w której wyważone są proporcje i znajduje się miejsce na niezbędne kosmetyki zawsze będzie sprawiała wrażenie czystej i modnej.

Urządzamy łazienkę

 Na co zwrócić uwagę, gdy przystępujemy do urządzenia łazienki?

Jak zawsze na początku jest plan. Wiąże się on z dokonaniem wielu wyborów.

Kabina czy wanna? Co wybrać?

często pomieszczenia łazienkowe są zbyt małe, aby pomieścić wannę i kabinę. Wybór powinien być podyktowany przede wszystkim przyzwyczajeniami. Jeśli sporadycznie korzystamy z wanny to nie ma co się upierać za cenę ciasnoty. Alternatywą jest zastosowanie głębszego brodzika.

W praktyce nie zawsze się go potem używa. Spotkałam się z tym, że często stanowi on jedynie dodatkowe miejsce do odłożenia czegoś. zanim podejmiemy decyzję warto popytać czy znajomi korzystają z niego, czy stanowi tylko formę półki.

To nie wszystkie wątpliwości przy aranżacji łazienki

Bidet – czy z niego korzystamy?

W chwili aranżacji wnętrza często boimy się, by czegoś nie przegapić. Doradcy w sklepach podpowiadają bidet.

 

Nie masz pomysłu na swoją łazienkę? Zadzwoń 512548136 – architekt wnętrz Urszula Tomaszewska

Call Now Button