architekt wnętrz, plastyk - Urszula Tomaszewska

projektant wnętrz LublinUrszula Tomaszewska

Projektowanie wnętrz to moja życiowa pasja i zawód. Zajmuję się tym od 1993 roku. Wówczas, tak naprawdę, zawód architekta wnętrz był mało znany, szczególnie w Lublinie.

Ja się chyba po prostu urodziłam z miłością do aranżacji wnętrz. Pamiętam  jak jako pięcioletnie dziecko projektowałam swój pokój i co najdziwniejsze do dzisiaj tamta wizja wydaje mi się realna i atrakcyjna. Od dziecka przestawiałam w pokoju meble i zmieniałam wystrój,  można by powiedzieć taka praktyka :-). Z wykształcenia jestem plastykiem oraz architektem wnętrz.

W swojej karierze zaprojektowałam setki mieszkań i domów. Każde z nich było inne. Wydawałoby się, ze po tylu latach już wszystko wiem. Jednak z czasem dowiaduję się ile jeszcze rzeczy nie wiem. Jestem głodna wiedzy i zafascynowana coraz większymi możliwościami stworzonymi dla projektantów wnętrz. Można śmiało powiedzieć ” Hulaj dusza…”

 Czuję się bardzo szczęśliwa robiąc w życiu to co kocham. Ciągle nie mogę się nasycić.

Inne pasje mojego życia

Malowanie

Moją ulubioną techniką malarską jest sucha pastel i ołówek.

Nie mam, niestety,  zbyt dużo czasu, toteż mój dorobek artystyczny w tej branży nazwałabym skromnym. W 2014 roku w konkursie pt.” Lublin w malarstwie” mój obraz „Lublin w kałuży” był nominowany do nagrody. Swoje prace prezentuję na różnych wystawach, zbiorowych i indywidualnych. Jedną z moich ostatnich, indywidualnych wystaw był cykl obrazów pt.”Emocje dzieci i zwierząt”.

Od 2011 roku jestem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie.

 

Decoupage

Decoupage

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że w decoupage zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

To technika zdobienia przedmiotów i mebli dla wszystkich. Zdolnych i uważających sie za beztalencia. To zawsze wychodzi. Sama praca polega na komponowaniu wybranych wzorów z górnej części serwetki, tej z nadrukiem, za pomocą specjalnego, przezroczystego kleju.  Wzory można nakładać warstwowo, a jak nie wyjdzie zmyć i spróbować jeszcze raz. Materiały są bardzo tanie, węc nie ma ryzyka strat. 

 

Call Now Button