Pokój dziecka - aranżacje, pomysły, inspiracje

Modułowa kolekcja mebli rosnąca z dzieckiem

Dzieci rosną nam bardzo szybko, dlatego warto wybrać do aranzacji pokoju dziecka meble, które rosną razem z nim. Taką też kolekcje mebli modułowych stworzyłam. Uniwersalna kolorystyka oraz łatwa zmiana funkcji, na przykład z daszku na meblach możemy stworzyć półkę na książki, gdy dziecko już podrośnie.

Pokój dziecka z łóżkiem na antresoli

Marzeniem 10 letniego chłopca było łóżko na antresoli. Wysokość pomieszczenia na szczęście pozwoliła na taką aranżację. W schodkach znajdują się szuflady i szafki, tego nigdy za dużo. Pod łóżkiem znalazłam miejsce na sofę.

Aranżacja pokoju dla 5 letniej dziewczynki

Łóżko, a pod nim miejsce do zabawy. Materac ułożony w tej strefie  pozwala na ewentualne przenocowanie koleżanki. Czy może być fajniejszego w pokoju 5 letniej dziewczynki? Cały pokój utrzymany w charakterze miasteczka. Pastelowe domki to oczywiście drzwi szaf.

Aranżacja pokoju nastolatki

Aranżacja pokoju młodzieżowego to dla projektanta wnętrz prawdziwa przyjemność. Nastolatkowie są bardzo kreatywni i otwarci na pomysły. Projektując pokój dla nastolatków trzeba zaaranżować go ponadczasowo, ponieważ za chwileczkę staną się oni dorosłymi ludźmi.

 

Pokój dziecka – na co powinniśmy zwrócić uwagę przy aranżacji?

Kto z nas nie pamięta swojego pokoju z dzieciństwa. Aranżacja pokoju dziecka jest bardzo ważna i nie tylko dlatego, że na zawsze pozostaje on we wspomnieniach. Projektując, nawet niewielki pokój dziecka warto wydzielić strefy na naukę, zabawę i wypoczynek.

Strefa nauki

W części nauki niezbędne jest, chociaż niewielkie biurko. Ważne jest zaplanowanie właściwe zaplanowanie gniazdek. Powinny one uwzględniać podłączenie lampki i laptopa. Dla dzieci praworęcznych  oświetlenie powinno się znajdować z lewej strony. Nie możemy zapomnieć o wygodnym fotelu do nauki. Prawidłowa postawa przy biurku wpłynie na kręgosłup naszej pociechy.

Strefa zabawy

Półki, szuflady i pudełka usprawnią naszym dzieciom odkładanie rzeczy  na miejsce. Kolorowe naklejki i barwne opakowania pomogą w segregacji i ozdobią pokój dziecka. Pomocne jest także wynoszenie części zabawek. Dziecku łatwiej utrzymać porządek przy mniejszej ilości przedmiotów, ponadto stare zabawki witane są przez dzieci z wielką radością. Świetnie zdają egzamin wieszaki i  haczyki i wieszaki na które można odwiesić rzeczy. Rewelacyjnie jeśli można wstawić malutki stolik z krzesełkami.

W aranżacji pokoju dziecka warto zastosować wzorzysty dywan, który zamaskuje okruszki.

Strefa snu

To bardzo ważna część pokoju. Łóżko musi być wygodne. Przy nim powinna znaleźć się nocna lampka lub kinkiet. W aranżacji tego kącika pamiętajmy, że strefa ma sprzyjać odprężeniu. Nie stosujmy w jej obrębie zbyt krzykliwych wzorów.

Czego nie powinno zabraknąć w pokoju dziecka?

Bezpieczeństwa, ergonomii, prawidłowego oświetlenia i klimatu. Architekt wnętrz, Aleksandra Smereczyńska, specjalizująca się w aranżacjach pokoju dzieci dużą uwagę zwraca także na ponadczasowość aranżacji.

Wiadomo, dzieci szybko rosną. Projektując to wnętrze miejmy na uwadze niekosztowną wymianę elementów z których pociechy wyrastają. Dużo łatwiej jest wymienić tapetą niż meble. Modny design dostosowany do wieku latorośli możemy uzyskać za pomocą kolorowych poduszek w odpowiednie motywy.

Projektant wnętrz Lublin – Urszula Tomaszewska

Inne porady architekta wnętrz – przeczytaj

Potrzebujesz pomocy przy swoim projekcie?

zadzwoń

+ 48 512548136 projektant wnętrz  – Urszula Tomaszewska

Call Now Button