Porady projektanta

Potrzebujesz pomocy w aranżacji wnętrza?

Czy warto uczyć się na własnych błędach?

Nie warto, bowiem kosztuje to bardzo drogo. Ponad dwudziestoletnie doświaczenie pozwala mi ich uniknąć. Nie jesteśmy w stanie być ekspertem w każdej dziedzinie, dlatego opłaca się korzystać z doświadczenia profesjonalistów.

Masz rozterki, nie ma kto Cię wesprzeć?

Zamów poradę projektanta wnętrz do domu. Doświadczona projektantka rozwieje wątpliwości, doradzi kolory, ustawienie, podpowie pomysł na aranżacje. 

aranżacja_łazienki_architekt wnętrz Urszula Tomaszewska

Światło w aranżacji wnętrz

Najlepiej zaplanować oświetlenie w domu już na samym początku. Jeszcze przed budową albo generalnym remontem, ponieważ wtedy łatwiej wykonać odpowiednie przyłącza elektryczne. W każdym pomieszczeniu powinno być kilka źródeł światła. Bezwzględnym wymogiem jest oświetlenie górne, bowiem doświetla najlepiej.
Nawet zwiększona ilość bocznego oświetlenia nie jest w stanie go zastąpić. Właściwe zaplanowanie odpowiedniej ilości źródeł światła pozwala lepiej ukształtować przestrzeń, dostosowując wnętrza do aktualnych potrzeb.

cegła w salonie

Jak dobrze urządzić salon?

Salon od setek lat stanowił wizytówkę domu. Dawniej jego aranżacja świadczyła o statusie i bogactwie właścicieli. Dzisiaj wystrój salonu nadal jest bardzo ważny. Dobry projektant wnętrz potrafi  zamaskowanić niedostatki mieszkań.

Jakie złudzenia optyczne możemy wykorzystać w aranżacji salonu?

Krzywe ściany – dużo łatwiej zamaskujemy malując na jasny kolor. Pamiętajmy, że ciemne barwy akcentują niedoskonałości.

 

styl nowoczesny

Kolory ciepłe czy zimne?

Do kolorów zimnych należą np. fiolety, błękity, zielenie. Ta grupa barw wizualnie powiększa wnętrze.

Do kolorów ciepłych zaliczamy np. czerwienie, żółcie, pomarańcze. Tworzą one przytulny charakter, jednak nie powiększają. ie zmniejszają. Ogólnie kolory ciepłe dają wrażenie bliskich. Ten efekt przybliżania regulować poprzez mniejsze lub większe nasyceniem koloru. Przykładowo optycznie dalsza wydawała się będzie kolorze pudrowego różu niż ściana w kolorze fiołka alpejskiego.

Call Now Button