Projektowanie wnętrz – na jakim etapie budowy powinno się robić?

Czy projektowanie wnętrz kosztuje tyle samo na początku budowy domu, co i na końcu?

Właściwie, z całym powodzeniem, można powiedzieć, że pod koniec wychodzi drożej. Nikt z nas nie chce, aby dotyczyło nas powiedzenie „Mądry Polak po szkodzie”. Niestety, z aranżacją wnętrz bywa tak dość często.

Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim - Projekt architekt wnetrz Aleksandra Smereczyńska „Dom Marzeń”
Modna aranżacja wnętrza – projekt „Dom Marzeń”

Z czego to wynika?

Przeróbki w aranżacji wnętrz są kosztowne

Nie sposób bez aranżacji wnętrz precyzyjnie wszystko zaplanować. Mało kiedy zdarza się, że projekt oświetlenia i gniazdek pokrywa się z koncepcją aranżacji. Wynika to z tego, że na etapie projektowania architektury budynku mało kto zastanawia się nad projektami poszczególnych pomieszczeń. Przeróbki punktów elektrycznych są kosztowne i stanowią zbędny wydatek.

projekt wnętrza w stylu nowoczesnym – Dom Marzeń Lublin
Salon w stylu nowoczesnym

Drugim całkiem zbędnym kosztem są wyburzenia ścianek działowych, które nie zawsze pokrywają się z naszą ostateczną koncepcją wnętrza. W wypadku rezygnacji na wczesnym developerskim etapie nie ponosimy kosztów budowania tych ścianek na początku, a potem ich wyburzania.

Często jeszcze na etapie developerskim albo budowy domu można nanieść sporo zmian bez ponoszenia dodatkowych kosztów, np.: rezygnacja z drzwi lub kaloryfera.

Oczywistą korzyścią z aranżacji wnętrz jest pomysł. To właśnie on pozwala nam uniknąć zbędnych wydatków na przedmioty, które po przyniesieniu do domu, zwyczajnie nie chcą się zmieścić.

Projektowanie wnętrz wspólnie z architektem wnętrz pozwala bezstresowo przejść przez tak ważny i wcale nie łatwy etap.  Z dumą zapraszamy znajomych do naszych mieszkań.

Projektowanie wnętrz „Vena” Lublin, Warszawa

Budujesz dom lub kupujesz mieszkanie od developera –  skorzystaj z naszego dwudziestoletniego doświadczenia, aby nie ponosić kosztów przeróbek.

Architekt wnętrz Aleksandra Smereczyńska – zadzwoń 501665673

Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska – zadzwoń 512548136

Zobacz ciekawe aranżacje wnętrz

Meble kuchenne Lublin Vena – zdjęcia z realizacji, inspiracje i porady

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *